Search:
Advertisment
Results
Table
Yellow/Red Cards
Top Scorers
 

2000-2001 Season

Sat, 19th August 2000
Altrincham 3-2 Gateshead  620
Barrow 1-3 Emley  1283
Blyth Spartans 1-0 Gainsborough Trinity  
Burscough 1-0 Hyde United  281
Colwyn Bay 3-3 Bishop Auckland  
Droylsden 1-3 Whitby Town  
Frickley Athletic 1-2 Bamber Bridge  174
Leek Town 0-2 Accrington Stanley  387
Marine 1-1 Hucknall Town  
Stalybridge Celtic 3-2 Spennymoor United  
Worksop Town 1-1 Runcorn  
Mon, 21st August 2000
Hyde United 2-1 Leek Town  452
Tue, 22nd August 2000
Accrington Stanley 2-1 Altrincham  1006
Bamber Bridge 1-2 Barrow  503
Blyth Spartans 1-2 Bishop Auckland  
Droylsden 1-0 Colwyn Bay  
Gainsborough Trinity 2-2 Frickley Athletic  
Hucknall Town 1-1 Worksop Town  
Lancaster City 5-2 Burscough  266
Runcorn 2-2 Marine  
Spennymoor United 1-2 Whitby Town  
Sat, 26th August 2000
Accrington Stanley 3-1 Emley  718
Bamber Bridge 3-4 Colwyn Bay  238
Gainsborough Trinity 2-1 Burscough  328
Hucknall Town 3-1 Frickley Athletic  
Hyde United 6-2 Blyth Spartans  417
Lancaster City 2-0 Gateshead  277
Marine 0-3 Stalybridge Celtic  
Runcorn 0-1 Leek Town  
Spennymoor United 2-3 Barrow  
Whitby Town 2-2 Altrincham  542
Worksop Town 5-0 Droylsden  
Mon, 28th August 2000
Altrincham 3-1 Lancaster City  649
Barrow 3-0 Accrington Stanley  1456
Blyth Spartans 2-1 Gateshead  
Burscough 3-0 Bamber Bridge  360
Colwyn Bay 2-2 Runcorn  
Droylsden 2-4 Hyde United  561
Emley 3-3 Spennymoor United  224
Frickley Athletic 0-1 Bishop Auckland  
Leek Town 0-0 Hucknall Town  
Stalybridge Celtic 1-1 Whitby Town  
Worksop Town 1-1 Gainsborough Trinity  
Sat, 2nd September 2000
Bishop Auckland 1-1 Marine  243
Burscough 3-1 Blyth Spartans  234
Emley 1-0 Bamber Bridge  200
Gainsborough Trinity 0-1 Droylsden  324
Gateshead 2-2 Stalybridge Celtic  
Hyde United 5-1 Hucknall Town  529
Lancaster City 2-0 Worksop Town  429
Leek Town 2-1 Barrow  362
Runcorn 2-1 Frickley Athletic  212
Spennymoor United 1-1 Colwyn Bay  133
Whitby Town 0-0 Accrington Stanley  451
Tue, 5th September 2000
Accrington Stanley 2-1 Runcorn  856
Bamber Bridge 1-4 Lancaster City  395
Barrow 2-2 Burscough  1188
Colwyn Bay 2-1 Hyde United  312
Hucknall Town 1-0 Gainsborough Trinity  
Marine 0-4 Altrincham  451
Stalybridge Celtic 4-1 Droylsden  
Whitby Town 1-0 Blyth Spartans  
Worksop Town 3-1 Leek Town  
Wed, 6th September 2000
Bishop Auckland 1-3 Emley  202
Gateshead 4-0 Spennymoor United  
Sat, 9th September 2000
Accrington Stanley 3-4 Worksop Town  929
Altrincham 0-2 Emley  641
Bamber Bridge 2-0 Gainsborough Trinity  201
Barrow 1-0 Hyde United  1216
Blyth Spartans 0-0 Leek Town  
Colwyn Bay 2-2 Gateshead  
Droylsden 4-1 Spennymoor United  
Frickley Athletic 1-0 Burscough  141
Hucknall Town 3-1 Lancaster City  246
Marine 4-1 Whitby Town  
Stalybridge Celtic 2-0 Bishop Auckland  
Mon, 11th September 2000
Emley 0-0 Hucknall Town  221
Hyde United 1-3 Worksop Town  624
Tue, 12th September 2000
Altrincham 3-0 Colwyn Bay  501
Burscough 1-3 Marine  266
Gainsborough Trinity 0-0 Stalybridge Celtic  
Lancaster City 1-1 Accrington Stanley  358
Runcorn 2-3 Bamber Bridge  219
Spennymoor United 1-2 Blyth Spartans  
Wed, 13th September 2000
Bishop Auckland 2-0 Frickley Athletic  
Sat, 16th September 2000
Bishop Auckland 3-1 Gainsborough Trinity  
Blyth Spartans 0-2 Whitby Town  
Burscough 4-1 Spennymoor United  189
Emley 1-0 Lancaster City  194
Gateshead 5-1 Runcorn  
Hucknall Town 2-0 Accrington Stanley  343
Hyde United 0-0 Frickley Athletic  428
Leek Town 2-2 Marine  
Worksop Town 1-2 Altrincham  665
Tue, 19th September 2000
Accrington Stanley 3-1 Bishop Auckland  601
Colwyn Bay 4-1 Burscough  222
Frickley Athletic 1-5 Worksop Town  
Gainsborough Trinity 3-2 Emley  335
Marine 1-1 Lancaster City  254
Spennymoor United 1-4 Gateshead  
Sat, 23rd September 2000
Accrington Stanley 1-4 Stalybridge Celtic  935
Colwyn Bay 1-0 Blyth Spartans  
Frickley Athletic 0-1 Marine  
Gainsborough Trinity 0-2 Gateshead  
Hyde United 1-1 Bishop Auckland  366
Lancaster City 0-2 Droylsden  308
Leek Town 0-1 Emley  269
Runcorn 2-1 Hucknall Town  
Spennymoor United 0-4 Altrincham  198
Whitby Town 0-2 Burscough  389
Worksop Town 4-2 Barrow  
Mon, 25th September 2000
Emley 3-2 Marine  236
Hyde United 1-1 Colwyn Bay  417
Tue, 26th September 2000
Burscough 0-0 Accrington Stanley  310
Droylsden 4-0 Gainsborough Trinity  
Hucknall Town 2-2 Stalybridge Celtic  
Lancaster City 3-2 Bamber Bridge  247
Runcorn 0-2 Altrincham  407
Whitby Town 3-3 Spennymoor United  
Worksop Town 12-0 Frickley Athletic  618
Wed, 27th September 2000
Bishop Auckland 1-0 Blyth Spartans  
Gateshead 1-2 Barrow  
Tue, 3rd October 2000
Altrincham 0-0 Stalybridge Celtic  823
Blyth Spartans 0-1 Spennymoor United  
Colwyn Bay 3-2 Droylsden  
Frickley Athletic 1-2 Hucknall Town  
Whitby Town 0-1 Emley  363
Wed, 4th October 2000
Bishop Auckland 0-1 Gateshead  
Fri, 6th October 2000
Barrow 3-1 Bamber Bridge  1280
Bishop Auckland 2-1 Whitby Town  
Emley 5-3 Worksop Town  769
Stalybridge Celtic 5-0 Lancaster City  530
Sat, 7th October 2000
Gateshead 5-0 Frickley Athletic  
Marine 3-5 Burscough  364
Sun, 8th October 2000
Accrington Stanley 2-1 Leek Town  873
Blyth Spartans 1-1 Hucknall Town  
Droylsden 2-1 Altrincham  554
Tue, 10th October 2000
Altrincham 1-1 Leek Town  529
Frickley Athletic 2-2 Gainsborough Trinity  
Marine 1-1 Hyde United  263
Spennymoor United 1-6 Accrington Stanley  160
Worksop Town 3-2 Whitby Town  
Sat, 14th October 2000
Altrincham 5-0 Spennymoor United  540
Blyth Spartans 0-1 Droylsden  
Colwyn Bay 3-2 Worksop Town  
Lancaster City 3-1 Runcorn  240
Mon, 16th October 2000
Emley 1-0 Blyth Spartans  280
Hyde United 4-2 Altrincham  674
Tue, 17th October 2000
Lancaster City 3-1 Marine  381
Wed, 18th October 2000
Bishop Auckland 2-1 Worksop Town  
Sat, 21st October 2000
Altrincham 3-1 Blyth Spartans  
Bamber Bridge 1-0 Leek Town  252
Burscough 2-1 Bishop Auckland  180
Emley 2-1 Droylsden  261
Frickley Athletic 0-2 Accrington Stanley  197
Hucknall Town 1-4 Barrow  
Marine 1-1 Gateshead  
Spennymoor United 3-0 Hyde United  137
Stalybridge Celtic 7-1 Gainsborough Trinity  
Whitby Town 3-1 Runcorn  
Worksop Town 4-2 Lancaster City  610
Tue, 24th October 2000
Accrington Stanley 1-2 Lancaster City  666
Bamber Bridge 2-1 Droylsden  170
Barrow 2-3 Altrincham  1272
Gainsborough Trinity 2-1 Hyde United  253
Hucknall Town 0-1 Whitby Town  
Marine 4-1 Runcorn  
Stalybridge Celtic 1-0 Worksop Town  
Wed, 25th October 2000
Gateshead 0-1 Emley  231
Sat, 28th October 2000
Accrington Stanley 1-0 Spennymoor United  602
Bishop Auckland 3-1 Leek Town  
Droylsden 1-2 Blyth Spartans  
Gainsborough Trinity 2-0 Marine  
Whitby Town 1-1 Bamber Bridge  237
Sat, 4th November 2000
Emley 2-0 Gateshead  325
Hyde United 2-1 Marine  381
Sat, 11th November 2000
Altrincham 0-2 Gainsborough Trinity  585
Barrow 2-3 Whitby Town  
Blyth Spartans 1-0 Accrington Stanley  372
Droylsden 0-3 Bishop Auckland  
Gateshead 2-1 Leek Town  
Marine 1-0 Spennymoor United  
Runcorn 1-0 Colwyn Bay  
Stalybridge Celtic 3-0 Bamber Bridge  483
Sat, 18th November 2000
Accrington Stanley 3-0 Droylsden  591
Bamber Bridge 2-0 Marine  218
Bishop Auckland 2-0 Altrincham  238
Burscough 2-2 Worksop Town  287
Colwyn Bay 0-2 Hucknall Town  
Gainsborough Trinity 2-0 Runcorn  
Hyde United 3-2 Whitby Town  362
Lancaster City 1-1 Blyth Spartans  267
Leek Town 0-2 Stalybridge Celtic  
Spennymoor United 0-2 Emley  122
Sat, 25th November 2000
Bamber Bridge 1-1 Altrincham  408
Frickley Athletic 6-2 Colwyn Bay  
Gainsborough Trinity 2-0 Barrow  
Marine 1-3 Bishop Auckland  
Runcorn 2-0 Accrington Stanley  222
Spennymoor United 0-2 Burscough  77
Stalybridge Celtic 4-2 Emley  1006
Whitby Town 1-2 Leek Town  
Worksop Town 4-3 Blyth Spartans  
Sat, 2nd December 2000
Barrow 2-0 Droylsden  
Colwyn Bay 1-1 Bamber Bridge  214
Leek Town 0-1 Whitby Town  
Sat, 9th December 2000
Accrington Stanley 2-2 Colwyn Bay  542
Altrincham 3-1 Marine  579
Burscough 1-0 Leek Town  165
Emley 0-0 Barrow  372
Gainsborough Trinity 2-0 Bamber Bridge  386
Hucknall Town 1-0 Spennymoor United  
Lancaster City 3-2 Stalybridge Celtic  304
Sat, 16th December 2000
Bamber Bridge 1-3 Hucknall Town  220
Barrow 1-4 Bishop Auckland  951
Frickley Athletic 1-1 Droylsden  119
Hyde United 3-3 Accrington Stanley  455
Leek Town 0-0 Altrincham  327
Marine 0-2 Emley  268
Runcorn 1-0 Blyth Spartans  207
Whitby Town 0-1 Stalybridge Celtic  315
Sat, 23rd December 2000
Altrincham 3-1 Whitby Town  568
Bishop Auckland 5-2 Bamber Bridge  
Blyth Spartans 3-0 Runcorn  
Burscough 1-2 Barrow  333
Droylsden 0-0 Gateshead  
Emley 1-0 Accrington Stanley  465
Hucknall Town 1-0 Colwyn Bay  
Lancaster City 2-1 Gainsborough Trinity  240
Leek Town 3-1 Spennymoor United  
Marine 0-1 Worksop Town  
Stalybridge Celtic 3-0 Frickley Athletic  
Tue, 26th December 2000
Accrington Stanley 1-3 Bamber Bridge  663
Colwyn Bay 2-3 Marine  
Frickley Athletic 1-3 Emley  328
Gainsborough Trinity 1-1 Worksop Town  
Gateshead 2-5 Blyth Spartans  
Hyde United 1-2 Stalybridge Celtic  
Lancaster City 1-1 Barrow  757
Runcorn 2-0 Burscough  275
Whitby Town 0-1 Droylsden  
Mon, 1st January 2001
Altrincham 3-1 Frickley Athletic  552
Barrow 2-2 Lancaster City  1169
Emley 1-0 Gainsborough Trinity  434
Sat, 6th January 2001
Altrincham 2-2 Burscough  603
Bishop Auckland 2-1 Accrington Stanley  236
Frickley Athletic 1-1 Hyde United  
Gainsborough Trinity 1-0 Colwyn Bay  
Gateshead 0-2 Bamber Bridge  
Lancaster City 3-3 Emley  318
Leek Town 0-4 Blyth Spartans  
Marine 1-0 Droylsden  
Runcorn 2-0 Spennymoor United  
Stalybridge Celtic 1-0 Barrow  
Whitby Town 1-1 Worksop Town  
Tue, 9th January 2001
Stalybridge Celtic 3-1 Runcorn  
Sat, 13th January 2001
Bamber Bridge 0-1 Frickley Athletic  
Droylsden 2-1 Barrow  
Gateshead 2-1 Altrincham  
Lancaster City 2-0 Spennymoor United  305
Leek Town 1-0 Gainsborough Trinity  
Whitby Town 5-1 Colwyn Bay  
Sat, 20th January 2001
Accrington Stanley 1-1 Gainsborough Trinity  
Barrow 1-2 Runcorn  
Blyth Spartans 1-1 Altrincham  
Emley 4-0 Whitby Town  
Sat, 27th January 2001
Altrincham 1-2 Worksop Town  718
Barrow 1-0 Marine  
Bishop Auckland 4-0 Burscough  206
Blyth Spartans 0-0 Bamber Bridge  
Colwyn Bay 0-4 Emley  
Frickley Athletic 1-1 Runcorn  
Gainsborough Trinity 1-3 Whitby Town  
Hucknall Town 1-2 Hyde United  
Lancaster City 3-2 Leek Town  297
Spennymoor United 0-1 Droylsden  
Stalybridge Celtic 2-1 Gateshead  
Sat, 3rd February 2001
Bishop Auckland 2-2 Barrow  
Burscough 2-1 Hucknall Town  191
Frickley Athletic 2-0 Spennymoor United  
Gainsborough Trinity 1-1 Lancaster City  365
Gateshead 4-2 Colwyn Bay  
Leek Town 1-1 Bamber Bridge  
Runcorn 3-1 Droylsden  
Stalybridge Celtic 4-0 Accrington Stanley  
Tue, 6th February 2001
Accrington Stanley 3-1 Gateshead  
Droylsden 1-1 Frickley Athletic  
Hucknall Town 0-2 Emley  
Sat, 10th February 2001
Accrington Stanley 1-1 Frickley Athletic  
Bamber Bridge 5-0 Whitby Town  
Burscough 1-1 Gainsborough Trinity  185
Droylsden 1-1 Hucknall Town  
Emley 1-1 Leek Town  
Hyde United 3-1 Gateshead  
Lancaster City 4-1 Altrincham  382
Worksop Town 3-3 Marine  
Tue, 13th February 2001
Blyth Spartans 1-1 Barrow  
Frickley Athletic 3-3 Altrincham  
Stalybridge Celtic 3-1 Hyde United  
Sat, 17th February 2001
Accrington Stanley 4-1 Hyde United  
Altrincham 0-2 Bishop Auckland  
Bamber Bridge 1-1 Emley  
Barrow 2-0 Blyth Spartans  
Droylsden 2-5 Worksop Town  
Frickley Athletic 1-3 Leek Town  
Gateshead 3-0 Marine  
Hucknall Town 3-2 Burscough  175
Runcorn 1-1 Gainsborough Trinity  
Whitby Town 1-5 Lancaster City  316
Mon, 19th February 2001
Hyde United 4-4 Barrow  
Tue, 20th February 2001
Altrincham 1-0 Hucknall Town  
Burscough 1-1 Stalybridge Celtic  276
Colwyn Bay 2-4 Accrington Stanley  
Leek Town 2-1 Runcorn  
Spennymoor United 0-5 Frickley Athletic  
Wed, 21st February 2001
Bishop Auckland 1-3 Lancaster City  208
Sat, 24th February 2001
Bishop Auckland 2-1 Droylsden  
Burscough 2-3 Whitby Town  227
Emley 4-1 Colwyn Bay  
Gainsborough Trinity 2-0 Accrington Stanley  
Hucknall Town 1-0 Bamber Bridge  
Lancaster City 1-4 Hyde United  
Leek Town 1-2 Gateshead  
Marine 1-0 Frickley Athletic  
Runcorn 3-1 Barrow  
Stalybridge Celtic 1-0 Altrincham  
Tue, 27th February 2001
Bamber Bridge 2-1 Hyde United  
Barrow 0-0 Stalybridge Celtic  
Frickley Athletic 4-2 Blyth Spartans  
Hucknall Town 2-0 Leek Town  
Sat, 3rd March 2001
Colwyn Bay 0-0 Frickley Athletic  
Tue, 6th March 2001
Altrincham 1-2 Bamber Bridge  
Droylsden 0-2 Runcorn  
Emley 3-1 Bishop Auckland  
Gainsborough Trinity 2-1 Spennymoor United  
Leek Town 2-0 Hyde United  
Stalybridge Celtic 1-0 Hucknall Town  
Worksop Town 2-2 Gateshead  
Sat, 10th March 2001
Barrow 3-0 Leek Town  
Blyth Spartans 5-2 Colwyn Bay  
Droylsden 1-2 Burscough  195
Frickley Athletic 0-0 Stalybridge Celtic  
Gateshead 0-0 Accrington Stanley  
Hucknall Town 1-1 Marine  
Hyde United 0-1 Gainsborough Trinity  
Lancaster City 3-1 Whitby Town  
Runcorn 4-4 Bishop Auckland  
Spennymoor United 1-2 Bamber Bridge  
Tue, 13th March 2001
Barrow 3-2 Colwyn Bay  
Burscough 0-1 Emley  
Gainsborough Trinity 1-1 Hucknall Town  
Spennymoor United 0-3 Lancaster City  
Whitby Town 2-2 Frickley Athletic  
Worksop Town 1-1 Stalybridge Celtic  
Wed, 14th March 2001
Gateshead 0-3 Bishop Auckland  
Fri, 16th March 2001
Runcorn 0-4 Worksop Town  
Sat, 17th March 2001
Accrington Stanley 0-2 Whitby Town  
Altrincham 3-0 Droylsden  
Bamber Bridge 1-3 Blyth Spartans  
Barrow 5-0 Hucknall Town  
Bishop Auckland 2-0 Spennymoor United  
Burscough 0-1 Gateshead  
Colwyn Bay 1-2 Lancaster City  
Emley 3-1 Hyde United  
Leek Town 2-1 Frickley Athletic  
Stalybridge Celtic 2-1 Marine  
Tue, 20th March 2001
Blyth Spartans 3-0 Frickley Athletic  
Colwyn Bay 1-7 Stalybridge Celtic  
Marine 1-1 Accrington Stanley  
Spennymoor United 0-3 Gainsborough Trinity  
Worksop Town 1-0 Burscough  
Wed, 21st March 2001
Bishop Auckland 0-2 Runcorn  
Gateshead 1-1 Whitby Town  
Fri, 23rd March 2001
Bamber Bridge 0-2 Stalybridge Celtic  
Lancaster City 1-0 Bishop Auckland  
Whitby Town 0-1 Gainsborough Trinity  
Worksop Town 1-2 Emley  
Sat, 24th March 2001
Burscough 0-0 Runcorn  
Frickley Athletic 1-0 Gateshead  
Hyde United 4-0 Spennymoor United  
Marine 2-0 Colwyn Bay  
Sun, 25th March 2001
Altrincham 5-2 Accrington Stanley  
Droylsden 1-0 Leek Town  
Hucknall Town 4-1 Blyth Spartans  
Whitby Town 1-3 Hyde United  
Tue, 27th March 2001
Accrington Stanley 1-2 Hucknall Town  
Altrincham 1-1 Barrow  
Bamber Bridge 0-2 Bishop Auckland  
Blyth Spartans 1-0 Worksop Town  
Colwyn Bay 3-2 Spennymoor United  
Droylsden 3-2 Lancaster City  
Stalybridge Celtic 1-2 Leek Town  
Wed, 28th March 2001
Gateshead 1-1 Burscough  
Runcorn 1-1 Hyde United  
Fri, 30th March 2001
Hyde United 1-2 Emley  
Sat, 31st March 2001
Barrow 2-0 Frickley Athletic  
Bishop Auckland 5-1 Colwyn Bay  
Blyth Spartans 0-1 Lancaster City  
Gainsborough Trinity 1-0 Altrincham  
Gateshead 1-1 Droylsden  
Hucknall Town 1-0 Runcorn  
Leek Town 4-0 Burscough  
Spennymoor United 0-1 Stalybridge Celtic  
Whitby Town 3-2 Marine  
Worksop Town 1-1 Bamber Bridge  
Mon, 2nd April 2001
Emley 2-1 Burscough  
Tue, 3rd April 2001
Bamber Bridge 4-2 Gateshead  
Colwyn Bay 1-2 Altrincham  
Hucknall Town 1-2 Droylsden  
Sat, 7th April 2001
Colwyn Bay 3-3 Gainsborough Trinity  
Emley 3-1 Altrincham  
Runcorn 2-1 Whitby Town  
Tue, 10th April 2001
Blyth Spartans 1-2 Stalybridge Celtic  
Gainsborough Trinity 4-1 Leek Town  
Hucknall Town 2-5 Bishop Auckland  
Lancaster City 1-0 Colwyn Bay  
Marine 2-1 Bamber Bridge  
Whitby Town 0-2 Barrow  
Worksop Town 6-0 Spennymoor United  
Thu, 12th April 2001
Barrow 3-1 Gateshead  
Droylsden 2-3 Marine  
Hyde United 1-1 Runcorn  
Lancaster City 4-1 Hucknall Town  
Leek Town 0-3 Worksop Town  
Spennymoor United 0-3 Bishop Auckland  
Sat, 14th April 2001
Accrington Stanley 3-2 Marine  
Altrincham 2-1 Runcorn  
Barrow 5-0 Spennymoor United  
Bishop Auckland 2-0 Hucknall Town  
Blyth Spartans 2-1 Emley  
Burscough 2-3 Lancaster City  
Droylsden 0-1 Bamber Bridge  
Frickley Athletic 1-1 Whitby Town  
Gateshead 1-1 Gainsborough Trinity  
Stalybridge Celtic 4-0 Colwyn Bay  
Worksop Town 4-1 Hyde United  
Mon, 16th April 2001
Bamber Bridge 3-0 Accrington Stanley  
Burscough 1-1 Altrincham  
Emley 0-0 Frickley Athletic  
Gainsborough Trinity 4-2 Blyth Spartans  
Hucknall Town 2-2 Gateshead  
Hyde United 3-2 Droylsden  
Leek Town 2-4 Colwyn Bay  
Marine 1-2 Barrow  
Runcorn 2-1 Stalybridge Celtic  
Spennymoor United 0-1 Worksop Town  
Whitby Town 1-1 Bishop Auckland  
Wed, 18th April 2001
Bishop Auckland 3-1 Hyde United  
Burscough 1-2 Frickley Athletic  
Leek Town 0-2 Lancaster City  
Stalybridge Celtic 2-0 Blyth Spartans  
Worksop Town 1-1 Hucknall Town  
Sat, 21st April 2001
Barrow 3-2 Gainsborough Trinity  
Bishop Auckland 0-2 Stalybridge Celtic  
Blyth Spartans 1-0 Burscough  
Colwyn Bay 2-1 Whitby Town  
Droylsden 0-4 Accrington Stanley  
Frickley Athletic 0-0 Lancaster City  
Gateshead 0-0 Worksop Town  
Hyde United 1-4 Bamber Bridge  
Marine 2-0 Leek Town  
Runcorn 1-1 Emley  
Spennymoor United 0-1 Hucknall Town  
Tue, 24th April 2001
Accrington Stanley 2-1 Barrow  
Bamber Bridge 0-1 Burscough  186
Emley 2-1 Runcorn  
Whitby Town 0-1 Gateshead  
Worksop Town 1-2 Bishop Auckland  
Thu, 26th April 2001
Blyth Spartans 4-1 Marine  
Burscough 1-2 Colwyn Bay  
Gateshead 3-0 Hyde United  
Runcorn 1-0 Lancaster City  
Spennymoor United 2-0 Leek Town  
Sat, 28th April 2001
Accrington Stanley 3-3 Blyth Spartans  
Altrincham 2-0 Hyde United  
Bamber Bridge 3-1 Runcorn  
Barrow 2-1 Worksop Town  
Burscough 3-1 Droylsden  
Colwyn Bay 4-1 Leek Town  
Emley 2-3 Stalybridge Celtic  
Gainsborough Trinity 0-0 Bishop Auckland  
Gateshead 1-0 Lancaster City  
Spennymoor United 2-2 Marine  
Whitby Town 2-2 Hucknall Town  
Mon, 30th April 2001
Hyde United 1-1 Burscough  
Tue, 1st May 2001
Droylsden 0-1 Stalybridge Celtic  
Frickley Athletic 3-2 Barrow  
Marine 1-1 Blyth Spartans  
Spennymoor United 2-0 Runcorn  
Worksop Town 1-1 Colwyn Bay  
Wed, 2nd May 2001
Accrington Stanley 2-0 Burscough  
Gateshead 1-2 Hucknall Town  
Thu, 3rd May 2001
Bamber Bridge 1-2 Worksop Town  
Hyde United 1-1 Lancaster City  
Leek Town 1-1 Droylsden  
Sat, 5th May 2001
Bamber Bridge 0-0 Spennymoor United  
Blyth Spartans 0-0 Hyde United  
Colwyn Bay 2-0 Barrow  
Droylsden 1-3 Emley  
Hucknall Town 1-3 Altrincham  
Lancaster City 0-1 Frickley Athletic  
Leek Town 3-1 Bishop Auckland  
Marine 2-2 Gainsborough Trinity  
Runcorn 1-2 Gateshead  
Stalybridge Celtic 0-2 Burscough  
Worksop Town 0-2 Accrington Stanley